Вибір методів діагностики у сучасній ветеринарній медицині досить широкий. Але одним із найбільш затребуваних протягом десятиліть залишається метод ультразвукового дослідження (УЗД). При високому рівні інформативності, він простий у використанні за рахунок цього рік у рік набуває все більшої популярності. У 2011 році ЦВД «Елітвет» придбав сучасний апарат ультразвукового дослідження. Що дозволило значно розширити діагностику.

УЗД – це ультразвукове неінвазійне дослідження організму за допомогою ультразвукових хвиль. При використанні УЗД ми отримуємо зображення в реальному часі, що дозволяє нам вивчити структуру та рух внутрішніх органів. УЗД може бути проведено з мінімальною фіксацією та седацією тварини. Це один із найпопулярніших методів діагностики у ветеринарній практиці, що дає найбільш достовірну морфологічну та функціональну характеристику органів та систем. Цей метод дуже простий, його проведення займає невеликий проміжок часу, не завдаючи ніяких дискомфортних відчуттів пацієнту і не наражаючи його на небезпеку, через повну відсутність іонізуючої радіації.
Крім діагностики захворювань ультразвукове дослідження застосовують для виявлення і визначення терміну вагітності, з його допомогою відстежують динаміку процесу лікування та оцінюють результати. Проведення УЗД у ЦВП «Елітвет» не потребує складної підготовки, що робить його одним із найбільш затребуваних методів діагностики.

Підготовка до планового УЗД:
Перед дослідженням черевної порожнини тварину не слід годувати протягом 12 годин. При схильності до метеоризму треба давати йому еспумізан протягом кількох днів. Під час планової підготовки до дослідження дієта тварини при годівлі натуральною їжею не повинна містити газоутворюючих продуктів, якщо ваш підопічний їсть тільки готові корми, то слід перевести його на вологий корм тієї ж марки. За 4-6 годин до УЗД тварину необхідно вигуляти з метою спорожнення кишечника.
Планове дослідження сечового міхура та органів малого тазу (передміхурова залоза у самців, матка у самок). Ультразвукове дослідження судин кінцівок, суглобів, щитовидної залози попередньої підготовки не потребує.

Завдяки ультразвуковому дослідженню в ЦВП «Елітвет» можна отримати інформацію про стан різних органів:

  • нирок
  • сечового міхура;
  • черевної порожнини (підшлункова залоза, жовчний міхур та жовчні протоки, селезінка, печінка);
  • передміхурової залози
  • органів малого тазу (у сук) – матка, яєчники;
  • органів малого таза (у кобелів) – сечовий міхур, передміхурова залоза;

УЗД – це найпоширеніший, доступний та інформативний метод діагностики.

Профілактичній УЗД діагностиці необхідно піддавати такі породи та види тварин:

  • Коти перської породи. Породистою схильністю є захворювання на полікістоз. Полікістоз, як правило, проявляється у дорослому та поважному віці кішок, від 3 до 10 років, частіше у семирічному віці. До цього віку захворювання може не проявлятися і не виявлятися при звичайному обстеженні лікарем (зовнішньому огляді та пальпації), оскільки розміри нирок залишаються нормальними. Порушення в структурі нирок і кісти є у уражених кішок вже при народженні, але ці зміни мінімальні і кісти зовсім невеликі у кошенят і молодих тварин. Кісти можуть варіювати від 1 мм до 1 см і більше. З віком їх розмір і кількість збільшується до повного заміщення нормальної структури нирки різнокаліберними порожнинами. Рання діагностика за допомогою УЗД дозволить максимально віддалити наслідки захворювання. Попереджений значить озброєний
  • тварини старше семирічного віку та з динамікою втрати ваги для виключення наявності новоутворень селезінки, печінки, яєчників, матки. Частота проведення диспансеризації – двічі на рік.
  • УЗД серця для тварин брахіцефалічних порід, що мають брахіцефалічний синдром. Мета – своєчасна діагностика патології серця на тлі брахіцефалічного синдрому.
  • суки та кішки після в’язки на 21-35 день для підтвердження факту вагітності. На жаль, візуальне збільшення живота не є фактом наявності вагітності. Як вагітність розцінювалися господарями асцит, здуття кишечника, новоутворення черевної порожнини. Відсутність вагітності після в’язки є сигналом до обстеження. Не завжди є патологією. Можливо, при наступній течці цитологічне дослідження епітелію піхви, пропоноване фахівцями нашої клінік, дозволить більш точно обчислити день в’язки і завагітніти вашій тварині.
  • тварини, які перенесли будь-якій етіології інтоксикації, інфекційні захворювання, ентерити. Маючи такий анамнез, необхідно періодично проводити УЗД печінки на предмет розвитку патології паренхіми та жовчних проток.
  • не стерилізовані кішки та суки щодо патології яєчників.
  • собаки старше п’яти років проявляють активне статеве полювання і не мають в’язок. У цих тварин обов’язкової УЗД діагностиці підлягає передміхурова залоза. Зумовлено це наявністю трьох стадій еякуляції. Відсутність другої та третьої стадії за відсутності повноцінної в’язки – фактор ризику розвитку патології передміхурової залози. На жаль, оперативне видалення передміхурової залози за наявності показань у ветеринарній практиці через анатомічні особливості не проводиться. Кастрація та медикаментозне лікування не завжди на пізніх стадіях захворювання дають лікувальний ефект. Тому рання діагностика та рання кастрація – єдиний вихід.
  • суки на п’яту добу після непатологічних пологів щодо субінволюції матки. Найчастіше уповільнений зворотний розвиток матки до стану, властивого органу невагітної матки спостерігається у молодих сук.
  • собаки дрібних порід часто схильні до захворювання сечокам’яної хвороби. На жаль, у нашій практиці не рідкість оперативні втручання та медикаментозне лікування з приводу наявності конкрементів у сечовому міхурі. Щоб ситуація не стала критичною, не відбулася непередбачена обструкція сечівника, правильно двічі на рік проводити УЗД сечового міхура на виключення конкрементів.

Дбайливий власник може помітити незначні відхилення в стані свого вихованця. Не відкладайте візит до лікаря на завтра, рання діагностика – запорука успішного лікування.

З любов'ю до пацієнтів - з повагою до клієнтів.