Серцева недостатність у собак та котів – одна з найпоширеніших причин погіршення якості життя домашніх тварин та їх власників. Це також одна з найчастіших причин зниження тривалості життя собак і кішок.

У яких випадках можна підозрювати захворювання серця у вашого улюбленця?

Насамперед, це літні тварини: собаки старше 8 років і кішки старше 10 років, хоча серцева недостатність у собак і котів може виявлятися і в більш ранньому віці.

Імовірність наявності хвороби серця зростає, якщо ви відзначаєте у тварини такі симптоми:

  • задишка (прискорене та утруднене дихання) у собак і кішок. Це пов’язано з тим, що при деяких серцевих патологіях можуть виникати застійні явища, що може проявитися такими ознаками.
  • кашель у собак
  • дихання з відкритим ротом у кішок
  • підвищена стомлюваність, зниження активності. (Це найголовніша скарга, з якою доводиться стикатися лікарю у кардіологічних хворих. Господар часто зауважує, що його собака або кішка стає малоактивною, перестає грати, багато спить, не може довго активно рухатися на прогулянці, тому що швидко втомлюється. Цей симптом , як правило легше помітити у собак, ніж у кішок, тому що останні більш потайливі тварини і багато симптомів хвороб в силу цієї особливості можуть бути спочатку не помічені власником).
  • збільшення живота у собак та котів. Через порушення кровообігу в окремих випадках розвивається водянка (асцит) – це скупчення рідини в черевній порожнині. При цьому живіт збільшується у розмірах.
  • посинення слизових оболонок та язика у собак та кішок

Якщо ваш улюбленець постарів або ви виявляєте у нього одну з таких ознак, то краще заздалегідь пройти докладне кардіологічне обстеження і, отримавши консультацію фахівця, зробити адекватне лікування, ніж чекати серйозного серцевого нападу. Крім того, ветеринарний лікар – кардіолог потрібен тим тваринам, кому належить хірургічне втручання та анестезія, особливо це стосується наших літніх пацієнтів.
Окремо слід сказати про тих, хто має породну генетичну схильність до серцевих захворювань. Серед кішок це британці, перси, мейнкуни і сфінкси, які часто страждають на гіпертрофічну кардіоміопатію. Кардіологічне обстеження цих пород необхідно пройти перед плановою операцією, наприклад, як кастрація або стерилізація, навіть у молодому віці.
Серед собак це гігантські породи, для яких характерною є дилятаційна кардіоміопатія. До групи ризику також належать добермани та боксери. Серед собак дрібних та карликових порід, таких як такси, пуделі, болонки, часто виявляється недостатність мітрального клапана. Ветеринарні кардіологи всього світу рекомендують регулярно перевіряти серце у гігантських та великих порід собак після 3 років, а у карликових після 6 років.

Для діагностики кардіологічних захворювань крім збору анамнезу та клінічного огляду використовується кілька лабораторних досліджень:
Ехокардіографія (УЗД серця). Дозволяє достовірно оцінити розміри камер серця, розміри та здатність до скорочення серцевого м’яза (міокарда), побачити структуру та проаналізувати рух клапанів серця. Використання доплерографії дозволяє оцінити струм крові в серці та судинах, діагностувати вади та оцінити їх ступінь.
Рентгенологічне дослідження. Незамінно для оцінки стану легень та судин легень.
Дослідження крові на специфічні маркери хвороб серця.
У центрі ветеринарної допомоги «Елітвет» ви зможете пройти кардіологічне обстеження та проконсультуватися з лікарем-кардіологом. Обстежте вашого вихованця вчасно за перших ознак серцевої недостатності і він вас радуватиме ще довгий період часу.