Рідкісною екзотикою мало кого здивуєш, особливо зараз, у 21 столітті. Якщо ще десятиліття тому незвичним мешканцем квартир вважався тхір (фретка) то нині в офісах та будинках зустрічаються такі тварини та рептилії як: крокодили, отруйні змії, варани, рідкісні та небезпечні для людини черепахи. Багато людей захоплюються триманням приматів, змій, отруйних павуків, скорпіонів та багатьох інших мешканців тропічних джунглів чи пустель.

У заміських будинках, поряд зі звичними породистими собачками та кішками, можна побачити у вольєрах і на вільному вигулі: павичів, фазанів, великих представників котячих, ведмедів, лисиць та інших диких мешканців місцевої фауни.

Вибираючи, яку незвичайну тварину ви хотіли б придбати пам’ятаєте, що екзотичні тварини вдома – це завжди пристойна стаття витрат і додатковий час на утримання та догляд за ними. Деякі тварини або рептилії не вимагають для себе занадто багато уваги, а за багатьма знадобиться око та око, інакше вони або зачахнуть, або принесуть максимум неприємностей для будинку та його мешканців.

У будинку, де є маленькі діти, не повинні бути присутніми небезпечні та отруйні тварини, а так само як і дикі. Як би ви не виховували, скажімо, рись чи ведмежа, звір завжди залишається звіром. І може настати момент, коли природна його сутність вирветься назовні, і якщо станеться непоправне, звинувачувати в тому, що трапилося, ви зможете тільки себе.

Рідкісна та екзотична тварина – це не кішка і собака, це повинен розуміти кожен, незалежно від того, наскільки просто про неї розповідає продавець. У деяких випадках має місце бути недобросовісність останніх або пряма некомпетентність з питань утримання екзотів. Рись, шимпанзе, хамелеон або павук-птахоїд, не може спати з вами в одному ліжку і вільно розгулювати по будинку, для них потрібен окремий вольєр, тераріум або ціле приміщення, в якому мають бути дотримані всі необхідні умови.

Для кожного екзоту потрібен свій раціон харчування, найчастіше такий самий екзотичний, як і вони самі. Хижаки (великі котячі, рисі, лисиці та ведмеді, а також крокодили) потребують м’яса. Амфібії та ящірки переважно комахоїдні, а зміям потрібні живі гризуни. Поцікавтеся, чи зможете ви легко дістати корм, який вас цікавить, в достатній кількості і свіжий.

Придбати екзотичну тварину чи рептилію найкраще у спеціальних магазинах, або у перевірених заводчиків. Випадкова покупка може обернутися справжньою трагедією, оскільки в екзотів, крім специфічної зовнішності, існує набір настільки ж незвичних для України хвороб, від яких, на жаль, не завжди можна вилікуватися.

Як правило, тварини привезені контрабандою, набагато дешевші за «офіційних» екзотичних вихованців, але в «навантаження» їх потрібно буде лікувати, що автоматично збільшить їхню вартість.

У екзотичних тварин теж є інфекційні хвороби, їх потрібно обов’язково прищеплювати, і вакцина для котів та собак не завжди підходить.

Все частіше у будинку сучасної людини можна зустріти колекцію безхребетних тварин – жуків та тарганів. Багато хто захоплюється розведенням мокриць, паличників та кивсяків (багатоніжок). Молюски – окрема, але зовсім не рідкісна група безхребетних екзотів, деякі з них вражають своєрідною красою і великими розмірами.

На початок 21 століття припала мода на рукокрилих – кажанів і криланів, їх тримають і в квартирах, і в заміських вольєрах.

Величезні морські акваріуми, вже не пара колишнім п’ятилітровим банкам з півнями та гупешками. Тепер люди можуть собі дозволити завести і омара, морських ковзанів, черепах і навіть акул та скатів. Звичайно, суми за обслуговування таких міні-морів колосальна, але багатьох вона не лякає, набагато важливіше мати вдома щось, що вразить уяву друзів та знайомих.

Примати і папуги, що колись лідирували на зооринці, поступово поступаються місцем африканським мешканцям – їжакам і лисицям. Одомашненими стали навіть пінгвіни, поряд із великими хижими птахами, пугачами та соколами.

Екзотичні тварини будинку можуть принести масу позитивних емоцій для свого господаря, але слід пам’ятати, що вони дуже рідко звикають до людини і практично не піддаються дресирування.

Список екзотів – мешканців сучасних квартир можна продовжувати до нескінченності. В даний час практично не існує обмежень, і можна завести собі будь-яку тварину, питання тільки в ціні та власній розсудливості.

Але перш ніж купити незвичайного вихованця, фахівці ветеринарного центру Елітвет радять дізнатися про майбутнє придбання якомога більше, а купивши його, не полінуватися і відвідати ветеринара, фахівця з екзотів. Пам’ятайте, що Ваша безпека і спокій Ваших близьких – набагато дорожчі за будь-якого, навіть найпривабливішого екзотичного вихованця.