Кішки, як і люди, схильні до різних захворювань. Чим може бути небезпечний ідіопатичний цистит у котів?

Одним із найпоширеніших недуг серед хвостатих улюбленців є запалення сечового міхура, або цистит. Неуважний господар може навіть не помітити котячих страждань, якщо вони не набудуть важкої смертельно небезпечної форми. Цистит називають ідіопатичним, коли він не супроводжується бактеріальною інфекцією. Єдиної думки про причини виникнення ідіопатичного циститу у кішок немає. Сприятливими факторами можуть бути:

  •  проживання у квартирі без прогулянок, гіподинамія;
  • недолік питної води, неправильне харчування;
  • кастрація;
  • стреси, конфлікти з іншими кішками;
  • зміна місця проживання, оточення, клімату.

За загальноприйнятою серед ветеринарів думкою, найчастіше захворювання провокується емоційними переживаннями тварини. Але й переохолодження може спричинити недугу. Найчастіше на цистит страждають коти у віці 2-6 років, кішки трохи рідше. На жаль, наші вихованці не зможуть сказати, що почуваються погано. Надія лише на вашу спостережливість. За цими ознаками можна помітити ідіопатичний цистит, що розвивається у кішок:

  • апатія, мала рухливість, скутість рухів, але при цьому часто змінює позу;
  • часте сечовипускання або позиви до нього з невеликою кількістю сечі;
  • болючі сечовипускання, кішка може нявкати в лотку;
  • сеча темно-жовтого кольору, іноді з домішкою крові;
  • температура, втрата апетиту, блювання.

У більшості випадків симптоми проходять через 3-7 днів, навіть без лікування і часто залишаються непоміченими господарями, особливо якщо ті пропадають на роботі. Але в 20% випадків з появою крові у сечі розвивається геморагічний цистит. Для котів цистит становить велику небезпеку, тому що у разі тяжкого перебігу захворювання відбудеться закупорка сечівника, і без термінової медичної допомоги тварині загрожує болісна смерть від інтоксикації.

Будьте уважні до своїх улюбленців! Ті ж симптоми характерні і для серйозніших захворювань сечового міхура. Поставити правильний діагноз та виключити ймовірність інфекції може лише ветеринар. Зверніться до лікаря відразу ж, як тільки помітите, що з вихованцем щось не гаразд. Якщо цистит не лікувати, він може повторюватися 1-2 рази на рік і перейти у більш тяжку хронічну форму.

Якщо у кішки виявлений ідіопатичний цистит, подумайте, що могло спричинити? Синочок влаштував «полювання на тигра» і тягав його за хвіст, чи ви стали приділяти їй менше уваги? Можливо, новий корм не такий вже й хороший, як говорилося в рекламі? Запропонуйте вихованцю пити більше води, улюблені страви, застеліть лежбища м’якими підстилками. І обов’язково дотримуйтесь порад лікаря. Краще запобігти рецидивам хвороби, ніж боротися з можливими ускладненнями.

З любов’ю до пацієнтів – з повагою до клієнтів.

Лікар ЦВД «Елітвет»
Борщинська Є.Ю.