Одним з важливих аспектів здоров’я і довголіття — є правильне харчування. Якщо ваше харчування не відповідає вашому метаболізму, рівню активності, віку та способу життя, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Те саме характерно і для вашого вихованця, і якщо ваш собака або кішка харчується неправильно, то у неї можуть початися проблеми зі здоров’ям. Збалансований раціон високої якості дуже важливий для підтримки здоров’я вашого пухнастого сусіда на всіх етапах його життя.
Підходити до підбору раціону вашого чотирилапого друга потрібно раціонально. Ви можете обрати для свого улюбленця, як готовий раціон так і годувати вашого улюбленця домашньою їжею. Обираючи для свого улюбленця домашнє харчування, це не означає що ваш улюбленець буде їсти все те, що і ви або харчуватись недоїдками зі столу. Раціон вашого улюбленця повинен бути збалансованим, мати достатню енергетичну цінність, достатньо макро- та мікроелементів для нормальної роботи організму.
Загалом при підборі домашнього харчуваня необхідно попередньо проконсультуватись із лікарем-дієтологом. Він допоможе підібрати оптимальне харчування для вашого улюбленця. Загалом власники тварин при виборі домашнього харчування надають перевагу кашам, різним видам м’яса, риби і овочі. Самостійно підбираючи раціон харчування необхідно знати, які продукти можна давати, а які можуть нашкодити.
По-перше, давати м’ясні і рибні продукти можна лише в вареному вигляді, або сирому (попередньо проморозити 3 доби). Жарене, жирне, копчене, консервоване, сильно солоне м’ясо або рибу категорично неможна давати улюбленцям в їжу, так як це може спровокувати розлад травлення.
По-друге треба слідкувати за співвідношенням м’яса і інших продуктів в раціоні. Наші чотирилапі друзі по своїй природу хижаки, тому 60-70% їх раціону повинні складати м’ясо і інші білки. 20 – 30 % каші, кисломолочні продукти, овочі.
По-третє, собаки і коти не люди, і багато продуктів,які для нас є нешкідливими, можуть нашкодити вашому улюбленцю.

• Шоколад
• Виноград
• Хурма
• Бобові рослини
• Здобні булки
• Кістки та інше

Тому найбільш простим для власників, та найбільш корисним для улюбленця буде обрати готові раціони. Але це не означає, що треба брати без разбору перший зустрічний корм з полиць супермаркету. В готових раціонах для тварин є градація по класам: економ, преміум, супер-преміум. Оптимальним для вашого улюбленця буде обрати раціон преміум та суперпреміум класу.
Корми економ-класу призначені для середньостатистичного кота і собаки, як правило, без поділу за віком або фізіологічним статусом і без урахування його розміру. В економ-класі ви не знайдете корми для мініатюрних або великих собак, а також літніх тварин. У складі кормів економ-класу може бути велика частка рослинного білка, барвники та консерванти. Такі корми не враховують таких індивідуальних особливостей деяких собак, як чутливе травлення або схильність до алергічних реакцій. Засвоюваність таких кормів близько 70 відсотків, відповідно, витрата корму вища, ніж за годівлі раціонами вищого класу. Корма економ-класу – якісні продукти, які мають свою нішу і призначені для годування собак без особливих проблем.
Корма супер-преміум-класу – це високоякісні, професійні корми для домашніх тварин. Ці раціони призначені для різних порід і відповідають їх особливим потребам. У складі мають тваринний білок, не містять штучних барвників та консервантів. Вимоги до таких кормів набагато вищі, ніж для економ-класу. Засвоюваність таких раціонів до 90 відсотків, це пов’язано з доступнішим, з погляду травлення, білком. При такій високій засвоюваності норма годування для собаки менша, ніж при годівлі раціонами економкласу. Корми супер-преміум створюються не для однієї середньої тварини, а для груп тварин, що мають схожі потреби. Враховуються індивідуальні особливості вихованців. Преміальний сегмент – найширше представлений у магазинах продукт. Кормів преміум безліч. У такій різноманітності нескладно заплутатися, тому такі корми часто вимагають рекомендації продавця-консультанта у магазині. Серед цих марок є й широко відомі та рідкісні. Корми варті уваги, що рекомендуються для постійного годування собак.
Слід зазначити, що навіть найдорожчий корм може індивідуально не підходити вашій тварині. На будь-який корм може бути харчова алергія чи непереносимість. Ці корми призначені для годування здорових собак. При захворюваннях існують лікувальні дієти, які в класифікації стоять окремо нарівні із супер-преміальним сегментом. Якщо ви вибрали корм, на якому у собаки сформований регулярний стул, блискуча шерсть, чиста шкіра, собака активна і зберігає ідеальну вагу – це чудово! Це значає, що корм підходить вашому улюбленцю.