Правила, що застосовуються для перевезення ввезення або вивезення тварин (собак, котів тхорів, птахів, екзотичних та інших тварин) між державами-членами Європейського Співтовариства були уніфіковані.
Ця європейська регламентація (Постанова 998/2003/СІЄ) набула чинності з 1 жовтня 2004 року. Починаючи з цієї дати будь-яка тварина, яка перетинає кордони Європейського Співтовариства та інших держав, повинна дотримуватись певних вимог.

Загальний список необхідних документів для вивезення чи ввезення собак, котів, тхорів, птахів, екзотичних тварин за кордон:
1.    Електронна ідентифікація.
Вживлений під шкіру тварин мікрочіп повинен відповідати стандарту SO11784, SO11785. Мікрочіп є носієм 15-ти значного цифрового коду, індивідуального для кожної тварини, що зберігається протягом усього життя. Імплантація капсули з мікрочіпом – легка, швидка та безболісна процедура, що представляє підшкірну ін’єкцію. Одноразовий аплікатор для імплантації поставляється разом із мікрочіпом у стерильній упаковці. Використання біосумісного скла дозволяє уникнути міграції чіпа під шкірою тварини.
Мікрочип, виконаний у вигляді мікросхеми і має у своєму складі приймач, передавач і блок пам’яті для зберігання коду, знаходиться у скляній або керамічній оболонці разом з багатовітковою антеною. Розміри капсули мікрочіпа зазвичай невеликі. Наприклад, мікрочіп, призначений для дрібних домашніх тварин і входить в систему, яку представляє компанія «Байєр», має довжину 13 мм і діаметр 2 мм, тобто трохи більше рисового зернятка.

На сьогоднішній день, в Україні можна подивитися базу чіпованих тварин на різних сайтах. Основні це: https://animal-id.info/, а також http://www.tracer.com.ua/.
Наші клієнти, проводячи процедуру чіпування в нашій клініці, можуть бути впевнені як проведена процедура, а також буквально через добу знайти інформацію про свого вихованця у всесвітній базі чіпованих тварин. Десятки тварин чіпованих у нашій клініці залишали межі нашої країни і без проблем відвідували Німеччину, Францію, Ізраїль, Швейцарію та інші країни. Це дає впевненість стверджувати, що процедура чіпування, що проводиться нами, і самі чіпи, які ми для цього використовуємо якісні і визнаються в усьому світі.

2.  Ветеринарний паспорт міжнародного зразка повинен містити всю необхідну інформацію про вашого вихованця. А саме:
–  фото тварини, якщо вона досягла 1 року. Рекомендовано лівий бік стоячого положення;
– заповнений однією з європейських мов;
– містити мінімум 2 вакцинації від чуми, парвовірусу, і 1 вакцинацію від сказу,
–  Вакцинація від сказу  повинна бути зроблена не менше ніж за 30 днів і не більше ніж за рік до в’їзду в іншу країну (у деяких країнах терміни можуть бути іншими, уточнюйте вимоги конкретної країни в консульстві при оформленні візи);
– повинен містити спеціальні наклейки з флаконів використовуваної вакцини з назвою вакцини, серією та терміном придатності. Ці наклейки мають бути погашені печаткою ветеринарного лікаря та обов’язково вказано дату імунізації;
– у правій графі має бути підпис лікаря та його особистий друк. Особливо уважно потрібно поставитися до вакцини від сказу і враховувати той факт, що вакцини “Рабікан”, Рабізін, Щелково – не визнається, бажано використовувати Nobivac R, Hexadog R, Defensor-4 і т.п.
Майте на увазі, що якщо Ви завели та зареєстрували у ветеринарній клініці Міжнародний паспорт, у жодному разі не треба його переробляти щороку.
Торішні вакцинації при цьому в новий паспорт не переносяться, краще мати один паспорт, в якому будуть відображені всі щеплення, зроблені Вашому собаці.

У ЦВД «Елітвет» використовуються лише найкращі вакцини для якісної іммунізації тварин. Протягом багатьох років ми використовуємо вакцини Нобівак, у якості яких впевнені і які на даний момент є гіпоалергенними і безпечними.

4. Форма 1 ВІТ, 1 ВІТ(СНД), ветеринарний сертифікат.
Основний документ, що дає право перевозити тварину або птицю (він необхідний не тільки при перетині кордону, а й у подорожі поїздом, автотранспортом та літаком Україною), – це ветеринарне свідоцтво (форма 1), яке обмінюється на міжнародний ветеринарний сертифікат на державному кордоні , державною службою ветеринарної медицини на кордоні та транспорті Для країн СНД видається форма 1 ВІТ (СНД) заповнена російською мовою.
Міжнародний ветеринарний сертифікат має бути правильно оформлений і тому вимагайте від ветеринарних фахівців на прикордонному контрольному ветеринарному пункті заповнення англійською мовою для Німеччини німецькою.
Власникам тварин ветеринарне свідоцтво форма 1 ВІТ мають право видати лише у тому випадку, якщо у них є ветеринарний паспорт (довідка) із зазначенням дат щеплень та назвою вакцин.
5. Довідка – тест на титр антитіл до вірусу сказу
Довідка потрібна між 4 та 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові має проводитись в акредитованій лабораторії. Пробу для аналізу слід узяти не раніше, ніж через 30 днів після вакцинації, але не пізніше ніж за три місяці до ввезення.
Вже кілька років ЦВД “Елітвет” займається оформленням документів для вивезення тварин за межі України. Ми проводимо імунізацію тварин якісними вакцинами, оформляємо ветеринарні паспорти європейського зразка, проводимо чіпування, а також допомагаємо в оформленні довідки на титр антитіл до сказу.

Нижче наведено вимоги деяких країн для ввезення тварин. Незважаючи на це, щоб уникнути карантину вашого вихованця в чужій країні, ми завжди рекомендуємо уточнити всі нюанси в консульстві країни.

Австралія
Ввезення домашніх тварин без заздалегідь отриманих дозволів Австралійської карантинної та інспекційної служби заборонено. (Контактний телефон в Австралії 612 62723933).

Австрія
Необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат (видається країною відправником).
Ветеринарний паспорт міжнародного зразка.
Актуальне (не менше 30 днів, не більше 11 місяців) щеплення проти сказу.
Дегельмінтизація за 72 години
Чіпірування
Титр на наявність антитіл до вірусу сказу.

Аргентина
При ввезенні свійських тварин необхідно мати при собі завізоване консулом країни ветеринарне свідоцтво встановленого зразка, довідку про щеплення (у тому числі проти сказу), сплатити збір 10 дол. США.

Бельгія
Потрібен міжнародний ветеринарний сертифікат.
При ввезенні та вивезенні свійських тварин потрібен міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка. А також необхідно пред’являти ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу, зроблену не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону. Чіпірування, дегельмінтизація, та титр на антитіла.

Болгарія
Потрібен міжнародний ветеринарний сертифікат.
При ввезенні свійських тварин потрібний міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка. Також необхідно видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина є здоровою. Потрібна наявність відмітки про вакцинацію проти сказу, зроблену не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону. Обов’язковою є ідентифікація (чіпування). Іноді на вибір можуть вимагати титр антитіл до сказу.

Болівія
При ввезенні тварин необхідно пред’явити міжнародний ветеринарний сертифікат з відміткою про щеплення проти сказу.

Бразилія
При ввезенні домашніх тварин необхідно мати міжнародне ветеринарне свідоцтво.

Великобританія (Англія)
В Англії не діє карантин для ввезення вашого улюбленця, якщо ви виконали всі умови, що відповідають Pet Travel Sheme. Також згодом, при виконанні нижчевказаних умов, ваше пересування в Англію і назад з вашим улюбленцем буде помітно легшим.
– паспорт (синій тільки ЄВРОПЕЙСЬКИЙ) для 3-х країн (в т.ч. Україна) ввезення заборонено
– мікрочіп (відповідно до стандарту ISO 11784)
– вакцинація проти сказу (Rabies)
– комплексна вакцина (бажано собакам, тхорам: P = Parvovirus, C = Corona virus, D = Distemper, H = Hepatitis або Adenovirus-2, P = Parainfluenza, L = Leptospirosis по можливості Kennel Cough, B = Bordetella, Lyme Disease, Giardiaкотам : FVR = Feline Viral Rhinotracheitis, C = Calicivirus, P = Panleukopenia, по можливості Feline Leukemia, Feline AIDS, FIP = Feline Infectious Peritonitis)
– тест на вміст антитіл у крові до сказу
Кров можна брати не раніше ніж через 30 днів вакцинації проти сказу.
вартість тесту на титр до сказу.
При отриманні позитивної відповіді з лабораторії, починаючи з дати видачі результату, необхідно щоб тварина перебувала в Україні ще 4 місяці :(.
Перетинати кордон із твариною бажано за наступними маршрутами.
Морем:
Port Southampton
Повітряне сполучення:
Airoport London Gatwick
Airoport Manchester
Ввезення тварин та птахів без попередньо оформленої імпортної ліцензії заборонено. Тварини, що ввозяться до Великобританії, зобов’язані пройти карантин протягом 6-ти місяців у спеціалізованих британських установах, якщо титрування виконали не вчасно.
Сертифікат ввезення тварини до Великобританії

Угорщина
При ввезенні тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво.
– Тварина оглянута, знайдена здоровою і немає заперечень проти її вивезення.
– У зоні 20 км від місця, звідки вивозиться тварина, і за тримісячний період до її вивезення не реєструвалося випадків захворювання на сказ.
– Тварині було зроблено щеплення проти сказу та чуми.
– Чіпірування

Німеччина
Для ввезення необхідні:
– видане державним ветеринарним лікарем ветеринарне свідоцтво про стан здоров’я для некомерційного ввезення відповідно до рішення Комісії від 18 лютого 2004 р. про визначення зразка довідки про стан здоров’я собак, котів, тхрів при некомерційному ввезенні до Німеччини з третіх країн,
– дійсне свідоцтво про проведення щеплень (громадяни ЄС з 1 жовтня 2004 р. зобов’язані мати при собі Єдиний паспорт домашніх тварин ЄС) тощо. з дійсною відміткою про проведення щеплення проти сказу, зробленого не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше, ніж за 12 місяців до перетину кордону (запис про щеплення має супроводжуватися перекладом німецькою мовою).
– Наявність у тваринного транспондера (чіпа).
– аналізу на наявність антитіл до вірусу сказу (відбір через 1 місяць після вакцинації, і набирає чинності через 4 місяці).
Рішення про визначення зразка довідки про стан здоров’я було опубліковане в офіційному бюлетені L 65 від 03.03.2004 р. (з стор. 13) та разом з іншою інформацією про правила щодо ввезення тварин, наприклад, ввезення не супроводжуваних домашніх тварин, розміщено на інтернет -сайті Федерального міністерства захисту прав споживачів, продовольства та сільського господарства у пункті “Tiergesundheit, Reisen mit Haustieren” (“здоров’я тварин, поїздки з домашніми тваринами”) німецькою та англійською мовами.
Виняткові дозволи можуть бути потрібні громадянам ЄС, які проживають в Україні та бажають в’їхати до Німеччини, у відповідних компетентних земельних ветеринарних відомствах. При цьому слід на увазі, що необхідно отримати виняткові дозволи у всіх відвідуваних федеральних землях Німеччини.
Для ввезення в країну заборонено такі породи та їх помісі:
– Піт Булль Тер’єр
– Американський Стаффордширський тер’єр
– Стафордширський Булль Тер’єр
– Булль Тер’єр
Не більше 3 собак у країну з супроводжуючим собак господарем вважається некомерційним ввезенням.

Греція
Люди, які прибувають до Греції з домашніми тваринами, повинні пред’являти на митниці міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка, та видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина здорова – свідоцтво має бути написане англійською або французькою мовами (переклад). Крім того, потрібна наявність щеплення від сказу, зробленого не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 11 місяців до перетину кордону.

Гонконг
При ввезенні домашніх тварин (собак та кішок) віком від 4 місяців необхідно пред’явити ветеринарний сертифікат, відмітку про щеплення проти сказу. Тварини молодші за 4 місяці ввозяться до країни лише з ветеринарним оглядом.

Данія
При ввезенні домашніх тварин (собак та кішок) віком від 4 місяців необхідно пред’явити ветеринарний сертифікат з позначкою про щеплення проти сказу. Стандартні правила ввезення до ЄС:
Актуальне (не менше 30 днів, не більше 11 місяців) щеплення проти сказу.
Дегельмінтизація за 72 години
Чіпірування
Титр на наявність антитіл до вірусу сказу.

Єгипет
При ввезенні тварин необхідно пред’явити міжнародний ветеринарний сертифікат з відміткою про щеплення проти сказу. Ветеринарний паспорт, чіпування.
Ввезення цуценят та кошенят віком до 3 місяців заборонено.

Ізраїль
Потрібен міжнародний ветеринарний сертифікат.
Міністерство сільського господарства Ізраїлю опублікувало нові правила ввезення в країну котів та собак. Згідно з цими правилами, заборонено ввозити до Ізраїлю цуценят та кошенят молодше 4-місячного віку. Встановлено також додаткові обмеження щодо ввезення собак агресивних порід.
Будь-яка домашня тварина, яка ввозиться до Ізраїлю, повинна мати довідку про стан здоров’я від ветеринарної служби країни результату, а також довідку про те, що їй зроблено щеплення від сказу.
Всім домашнім тваринам, що ввозяться в країну, власники зобов’язані встановити електронний чіп для полегшення процесу їх ідентифікації в майбутньому.
Що ж до собак агресивних порід, то тепер заборонено ввезення в країну не тільки чистопорідних американських стафордширських тер’єрів, бультер’єрів, аргентинських догів, пітбультер’єрів, ротвейлерів (загалом у цьому списку шість порід), а й нечистопорідних собак, які становлять небезпеку для оточення.

Індія
При ввезенні домашніх тварин необхідно надати ветеринарне свідоцтво про проходження ветеринарного контролю в аеропорту Росії. У разі відсутності цього свідоцтва тварина спрямовується на карантин, що триває від 2 до 7 днів.

Індонезія
При ввезенні тварин необхідно пред’явити міжнародне ветеринарне свідоцтво встановленого зразка.

Ісландія
Необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат,
Для кожної тварини, що ввозиться (собаки або кішки), потрібно отримати дозвіл Міністерства економіки та народного господарства Ісландії (телефон: (00354) 560 9750,
За цими ж реквізитами можна дізнатися про наявність карантину в Ісландії.

Іспанія
Стандартні правила ввезення до ЄС:
Необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат (видається країною відправником).
Ветеринарний паспорт міжнародного зразка.
Актуальне (не менше 30 днів, не більше 11 місяців) щеплення проти сказу.
Дегельмінтизація за 72 години
Чіпірування
Титр на наявність антитіл до вірусу сказу.

Італія
Для собак необхідно мати при собі повідець та намордник.
Стандартні правила ввезення до ЄС:
Необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат (видається країною відправником).
Ветеринарний паспорт міжнародного зразка.
Актуальне (не менше 30 днів, не більше 11 місяців) щеплення проти сказу.
Дегельмінтизація за 72 години
Чіпірування
Титр на наявність антитіл до вірусу сказу.

Ірландія
Тварина ввозиться БЕЗ карантину (для країн 3-го світу в т.ч. Україна), якщо такі умови в точності виконані:
-паспорт (синій ЄС)
-мікрочіп (відповідно до стандарту ISO 11784)
-вакцина проти сказу
– комплексна вакцина (бажано собакам, тхорам: P = Parvovirus, C = Corona virus, D = Distemper, H = Hepatitis або Adenovirus-2, P = Parainfluenza, L = Leptospirosis по можливості Kennel Cough, B = Bordetella, Lyme Disease, Giardiaкотам : FVR = Feline Viral Rhinotracheitis, C = Calicivirus, P = Panleukopenia, по можливості Feline Leukemia, Feline AIDS, FIP = Feline Infectious Peritonitis)
– тест на вміст антитіл у крові до сказу, за отриманим результатом ТІЛЬКИ ПО ЗАХОДІ 4 місяців з улюбленцем до Ірландії.
– тварина ПОВИННО супроводжуватись господарем, а не перевізником
NB! Небезпечними породами вважаються такі:
– Піт Бультер’єр
– Англійська Бультер’єр
– Стаффордширський бультер’єр
– Бульдог
– Бульмастіф
– Доберман Пінчер
– Німецька вівчарка
– Ріджбек
– Ротвейлер
– Акіта
– Тоса
Правила вимагають, щоб власник цих собак, або людина, яка тримає собаку була старша 16 років. У публічному місці ці собаки повинні бути на міцному повідку, у наморднику. На нашийнику у таких собак необхідно розмістити ідентифікаційну капсулу або медальйон з адресою, номером телефону та ім’ям господаря

Канада
Необхідно подати ветеринарне свідоцтво про щеплення, отримане у державній ветеринарній лікарні. У ньому мають бути зазначені порода, стать, вік. кличка та реєстраційний номер тварини, прізвище власника та дата зроблених щеплень. За три дні до виїзду тварина повинна пройти огляд ветеринара, який підтвердить, що вона не хвора на інфекційне захворювання. Крім того, на митниці слід пред’явити сертифікат на вивіз тварин, а також у разі вивезення собак довідку кінологічної організації про те, що ця тварина стоїть на обліку. Канадський уряд робить відмінності для ввезення домашніх тварин із країн, де, за офіційними канадськими даними, випадки сказу тварин спостерігаються, і з тих держав, де таке захворювання не зареєстровано протягом останніх 6 місяців. Для ввезення до Канади тварин, які прибувають з першої категорії держав, необхідна довідка від ветеринара, що підтверджує, що тварині зроблено щеплення від сказу, причому у термін щонайменше тридцяти днів і трохи більше року до прибуття Канаду. Якщо тварина виїжджає з країни, де випадки сказу не спостерігалися протягом останніх 6 місяців, цей факт має бути підкріплений відповідною довідкою від ветеринара, який перебуває на державній медичній службі. У цьому випадку тварина звільняється від необхідності вакцинації проти сказу. Щеплення від сказу не вважаються дійсними, якщо вони були проведені до досягнення тварин тримісячного віку. Тому, на відміну від дорослих особин, після приїзду до Канади їх чекає карантин, а їх господарям належить до від’їзду до Канади випросити на це дозволи в Міністерстві сільського господарства та продовольства Канади (Agriculture and AgriFood Canada). Кожне звернення супроводжується оплатою і становить для тварин та птахів суму 25 кан. дол. Собаки, призначені для виконання особливих завдань (наприклад, шукачі, мисливські та ін.) звільняються від усіх вищезгаданих вимог, якщо вони прибувають до країни у супроводі власника.

Кіпр
Необхідний міжнародний ветеринарний паспорт з повними профілактичними заходами.
Необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат (видається країною відправником).
Актуальне (не менше 30 днів, не більше 11 місяців) щеплення проти сказу.
Дегельмінтизація за 72 години
Чіпірування
Титр на наявність антитіл до вірусу сказу.

Латвія
Необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат, з позначкою про щеплення (для собак – від сказу, чуми, лептоспірозу, парвовірозу, для кішок – від сказу та панлейкопені).
При ввезенні домашніх тварин потрібно пред’явити міжнародний ветеринарний сертифікат паспорт з відміткою про щеплення, причому крім щеплення від сказу, зробленого не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 11 місяців до перетину кордону, в Латвії необхідно наявність щеплень від чуми – Staupe, лептоспіроза – Leptospirose, парвовірозу – Parvovirose. Кішки повинні бути щеплені проти сказу та панлейкопенії. Крім того, на кордоні потрібне свідоцтво, видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення, запевняє, що тварина здорова (свідоцтво має бути видане не пізніше ніж за 10 днів до перетину кордону, тобто термін дії цього документа становить 10 днів протягом яких ви і ваш вихованець повинні перетнути кордон).
+ мікрочіп (ІSO 11784)
– титр антитіл
– обробка проти гельмінтів за 72 години

Литва
При транзитному провезенні через кордон Литви не варто говорити про те, що Ваша тварина рідкісна та дорога, інакше Вам доведеться внести заставу та оформити гарантійну довіреність.
Ваш улюбленець не повинен виглядати хворим або подавати будь-які види будь-якої хвороби, бути апатичним або загальмованим.
-Паспорт та ветеринарний сертифікат
-Мікрочіп
-Діюча вакцина на сказ
Перша вакцина на сказ вже має бути зроблена, коли собаці понад 3 місяці. Вакцина має бути зроблена ліцензованим лікарем. Після вакцинації не раніше, ніж через 30 днів, можна перетинати кордон Литви з твариною. Якщо з дати останньої вакцини минуло більше 12 місяців (або 24 місяці, залежно від типу вакцини) – кордон перетинати не можна. За наявності ветеринарного сертифіката замість паспорта – всі вакцини повинні бути внесені до сертифікату. Якщо у вашого улюбленця євро-паспорт – то всі вакцини вносяться до нього вашим гілкам. лікарем.
У разі ветеринарного сертифікату дата його дії становить 10 днів.
-бажано (але не обов’язково) комплексна вакцина (наприклад: DHPPi+RL, Duramun 5/4L Cvk або Vanguard Plus 7 та ін.)
Литві також проживання у готелях із тваринами в більшості випадків заборонено.

Люксембург
При ввезенні свійських тварин потрібно пред’явити міжнародний ветеринарний паспорт. Також необхідна наявність вакцинації проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону та всі вимоги як для ЄС.

Македонія
При ввезенні домашніх тварин потрібно пред’явити міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка або видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина є здоровою. Також необхідна наявність вакцинації проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону.

Мальта
Мальта – Карантин для тварин і птахів – 6 місяців. (Виняток – тварини з країн ЄС). Вартість – від 4 до 15 євро на добу.
Ввезення кішок та собак на Мальту заборонено.

Нідерланди (Голландія)
-паспорт, мікрочіп, вакцина сказ, комплексна вакцина, дегельмінтизація
В’їзд до Голландії можливий лише через 21 день після дати вакцини на сказ. Не раніше!
При ввезенні свійських тварин потрібно пред’явити міжнародний ветеринарний паспорт. Також необхідна наявність вакцинації проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону.

Норвегія
Карантину при ввезенні тварин до Норвегії немає. Для того щоб взяти з собою тварину необхідно виконати такі умови:
-паспорт
-мікрочіп (відповідно до стандарту ISO 11784)
-вакцина проти сказу
-комплексна вакцина
-Дегельмінтизація.
-тест крові на вміст антитіл
При проходженні кордону необхідно зайти в “червоний коридор”.
NB! Заборонені для ввезення в Норвегію порода собак, а також їх гібриди:
– Піт Булль Тер’єр
– Американський Стаффордширський тер’єр
– Філа Бразильєро
– Тосо Іну
– Аргентинський Дог
Також суміш собаки та вовка вважається небезпечною та заборонена для ввезення до Норвегії.

Польща
При ввезенні свійських тварин потрібне видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина здорова. Також потрібен паспорт з позначкою про щеплення проти сказу, зроблену не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону. Мікрочіп, міжнародний паспорт, комплексна вакцинація, титр антитіл вибірково.

Португалія
При ввезенні свійських тварин потрібний міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка. Також необхідно видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина є здоровою. Потрібна наявність відмітки про вакцинацію проти сказу, зроблену не раніше ніж за 31 день до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону. Траспондер (мікрочіп), титр на наявність антитіл, коплексаня вакцинація, дегельментизація за 72 години до перетину кордону.

Росія
При ввезенні свійських тварин необхідно пред’явити міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка. Також потрібна наявність вакцинації проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону. Ще необхідно видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина здорова.

Саудівська Аравія
Необхідне ветеринарне свідчення. Заборонено ввезення курчат, індичок, голубів, качок, гусей та папуг. Ветпаспорт з актуальними щепленням проти сказу.

Словаччина
При ввезенні свійських тварин потрібно пред’явити міжнародний ветеринарний паспорт. Також необхідна наявність вакцинації проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше, ніж за 12 місяців до перетину кордону, та видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина є здоровою. Чипування та комплексне щеплення бажано.

США
Потрібен міжнародний ветеринарний сертифікат.
Комплексна вакцинація, включаючи сказ.
Чіпірування.
Титр антитіл на наявність антитіл до сказу.
У деяких штатах карантин для тварин, що ввозяться, – 1 місяць. Вартість – від 150 до 500 доларів за весь період).

Туніс
Необхідні ветеринарне свідчення, довідки про щеплення та вакцинацію проти сказу хвороби Каре (Чуму м’ясоїдних).

Туреччина
Потрібен міжнародний ветеринарний сертифікат.
При ввезенні домашніх тварин потрібно пред’явити міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка або видане офіційним ветеринарним представником країни вивезення свідоцтво, що запевняє, що тварина є здоровою. Також необхідна наявність вакцинації проти сказу, зробленої не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону.

Фінляндія
-паспорт (синій)
-мікрочіп
-вакцина проти сказу
-комплексна вакцина
-Дегельмінтизація сертифікована препаратами за 10 днів до від’їзду з твариною до Фінляндії.
В’їзд до Фінляндії можливий лише через 21 день після дати вакцини на сказ. Не раніше!

Франція
При ввезенні домашніх тварин потрібна наявність паспорта міжнародного зразка з відміткою про вакцинацію проти сказу, зроблену не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону. Також потрібна наявність відмітки про вакцинацію проти чуми у м’ясоїдних (для собак), інфекційного гепатиту та лептоспірозу.
Дозволяється провозити з собою максимально 3 тварини, з них 1 – у віці від 3 до 6 місяців. Ввезення тварин молодше 3-х місяців у Францію заборонено.
Ввезення собак сімейства пітбулів (стаффордширський тер’єр, американський стаффордширський тер’єр), як і порід мастиф і тоса заборонено. Для деяких порід собак потрібна наявність повідця та намордника (наприклад, для ротвейлерів).

Хорватія
При ввезенні домашніх тварин потрібна наявність відмітки про вакцинацію проти сказу, зроблену не раніше ніж за 15 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 6 місяців до перетину кордону. Також потрібний міжнародний ветеринарний паспорт встановленого зразка.

Швейцарія
Мати сертифікат імпорту
– Міжнародний паспорт (синій)
– мікрочіп (відповідно до стандарту ISO 11784)
NB! Мікрочип має бути зроблений раніше, ніж вакцина на сказ
– вакцина на сказ зроблена не раніше ніж за 30 днів до перетину кордону, і не пізніше ніж за 12 місяців до перетину кордону
– комплексна вакцина (бажано)
– курс дегельмінтизації

Швеція
Карантин для тварин – 4 місяці (вартість – близько 20 тисяч крон за весь період).
Мати сертифікат імпорту
– паспорт (синій)
– мікрочіп (відповідно до стандарту ISO 11784)
NB! Мікрочип має бути зроблений раніше, ніж вакцина на сказ
– вакцина на сказ
– комплексна вакцина (бажано також на Leptospira, але не обов’язково)
– курс дегельмінтизації (препарат повинен містити в собі Празіквантел) за 10 днів до від’їзду з твариною до Швеції
– тест на вміст антитіл у крові
NB! Копію тесту необхідно взяти із собою, коли їдеш зі своїм улюбленцем, щоб надати на кордоні! Перевір, щоб у паспорті стояла позначка про пройдений тест на сказ! Це полегшить твої наступні пересування через кордон.

Естонія
Для Естонії: , чіп, вакцинація від сказу за 31 день до ввезення і 14 днів від інших болячок і пізніше року після вакцинації.

При ввезенні домашніх тварин потрібно пред’являти європаспорт з відміткою про вакцинацію проти сказу, зроблену не раніше ніж за 14 днів до перетину кордону, і не пізніше, ніж за 11 місяців до перетину кордону, а також чіпування та видане державне ветеринарне свідоцтво, що запевняє, що тварина здорова . Свідоцтво обов’язково має бути написане англійською, російською чи естонською мовами. В Естонії в готелях проживання із собаками дозволено, але обов’язково попередньо забронювати номер із твариною.

ПАР
Японія Детальну інформацію можна отримати на сайті http://www.maff.go.jp/aqs/
Ввезення тварин з України в Японію заборонено через не повну акредитацію Української лабораторії.

Основні вимоги:
1) Чіпірувати тварину до першої вакцинації від сказу.
2) Вакцинувати вперше не раніше ніж через 90 днів від дати народження.
3) Вакцинувати вдруге. Інтервал між вакцинаціями має бути не менше 30 днів та не більше року (або терміну дії вакцини).
4) Після двох вакцинацій потрібно зробити аналіз крові на антитіла до сказу в лабораторії, схваленій Японським урядом, з результатом щонайменше 0,5 iU/ml сироватки.
5) Після вакцинацій тварина повинна регулярно вакцинуватись.
6) У тварини не повинно бути жодних ознак сказу та лептоспірозу відразу після прибуття.
7) Тварина має прибути до Японії не раніше ніж через 180 днів після аналізу, і не пізніше як через два роки після аналізу.
8) Потрібно попередити відповідну Службу карантину тварин (Animal Quarantine Service) не менше ніж за 40 днів до передбачуваної дати прибуття та отримати від них номер санкції на імпорт тварини.
У результаті у вас мають бути такі дані, що підходять під зазначені критерії:
1) Номер мікрочіпа, дата імплантації;
2) Дати, типи та терміни дії вакцини проти сказу;
3) Дата забору аналізу та ім’я ветеринара, результат тесту, ім’я та адреса цієї лабораторії
На даний момент у Росії є лише одна схвалена лабораторія:
Плоди тестування laboratories designated by the Minister of Agriculture, Forestry and Fisheries
(Зауважу, якщо аналіз крові ви не зробили за 180 днів до в’їзду, собака автоматично потрапляє під 180-денний карантин).
4) Дати інших вакцинацій, та ін. дані щодо них;
5) Номер санкції на імпорт (надсилає на мило сама карантинна служба).