• У вашого вихованця повинен бути ветеринарний лікар, який спостерігатиме його протягом усього життя, і знатиме всі особливості його організму. Чим раніше ви відвідаєте ветеринарного лікаря, тим краще. При первинному прийомі тварини лікар обов’язково проведе профілактичний огляд, виміряє температуру тіла та розповість про особливості годування та утримання.
  • При придбанні цуценя ви повинні бути впевнені в тому, що цуценяті проведено якісну дегельмінтизацію або проведіть її самі дворазово з інтервалом 10 днів. Якщо йому більше 2-х місяців йому має бути, проведено вакцинацію з відміткою в паспорті;
  • Перша вакцинація цуценя робиться у віці 6-8 тижнів.

Перед цим обов’язково потрібно провести дегельмінтизацію. Ваш лікар порекомендує вам якісні вакцини проти інфекційних захворювань (Нобівак, Вірбак, Вангард). Через 21-24 дні проводиться ревакцинація, і лише через 2 тижні після цього у щеня формується стійкий імунітет. Тобто тільки з цього часу можна виходити з ним на вулицю. До формування імунітету щеня перебувати на карантині:

– не має доступу до взуття;

– не спілкується з іншими тваринами;

– не гуляє на вулиці.

  • Наступна вакцинація від інфекційних захворювань робиться у віці приблизно 6 місяців після повної зміни зубів. У цьому віці щеня необхідно обов’язково прищепити і від сказу і зробити про це позначку в паспорті.
  • Наступна вакцинація робиться у рік, потім доросла собаці проводиться вакцинація від інфекційних захворювань 1 раз на рік, і від сказу 1 раз на рік.
  • Окрім профілактики інфекційних захворювань (вакцинація), необхідно пам’ятати і про профілактику паразитарних захворювань незалежно від того, що гуляє щеня на вулиці або ходить у туалет будинку. Переносниками ектопаразитів можуть бути наші брудні руки, взуття, верхній одяг.
  • Протягом усього життя тварини, незалежно від пори року собака повинен 1 раз на місяць оброблятися від бліх, кліщів та комарів. Блохи є переносниками деяких видів глистної інвазії, кліщі передають небезпечне для собак захворювання – піроплазмоз, через укус комара від хворої здорової собаці передається личинка гельмінту (дирофілярії), який паразитує не тільки у собаки, а й у людини.
  • Від ектопаразитів обробляти тварину можна як краплями на холку, так і спреєм. Лікарі рекомендують фіприст, рексалін, адвантикс, фронтлайн, паладіум та ін. Для профілактики дирофіляріозу на ранній стадії існують спеціальні препарати: адвокат, стронгхолд, таблетки Мільбемакс та Мілпразон.
  • Профілактичну дегельмінтизацію необхідно проводити 1 раз на три місяці. Лікарі рекомендують дехінел, мілпразон, цестал, дронтал, прател, енвайєр та ін. Цуценятам використовують спеціальні суспензії (прококс).
  • Здоров’я вашого цуценя практично повністю залежить від якісного, збалансованого годування. Лікарі всього світу рекомендують використовувати для цього професійні корми такі як: Хіллс, Роял Канін, Форза, Еукануба, АНФ, про план та ін У цих кормах враховані всі особливості організму собаки відповідно до її віку та видових особливостей. Вони містять усі необхідні вітаміни та мінерали, що виключає додаткову дачу вітамінів.
  • У разі вибору годування домашньою їжею або так званою «їжею зі столу», необхідно підбирати максимально якісні продукти, ретельно балансувати раціон і протягом усього життя собаки давати вітаміни відповідно до віку. Тварина не може отримати всі вітаміни та мінерали з їжі, яку їмо ми. Способи приготування та розрахунку раціону ви можете знайти у спеціальній літературі. Але пам’ятайте, НІКОЛИ не давайте ковбасу, копченості, паштети, солодощі, свинину, шашлик, трубчасті кістки, оскільки ці продукти можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю вашого вихованця.
  • Згідно з сучасними тенденціями, багато країн вимагають ідентифікацію (чіпування) тварини особливо при виїзді за кордон. Цю процедуру можна провести практично у будь-якому віці у вашого ветеринарного лікаря. Для чипування ми використовуємо чіпи TRACER фірми BAYER. Повну інформацію про чіпування вашого собаки дізнайтеся у свого ветеринарного лікаря.

Всі ці рекомендації викладені для того, щоб Ви та ваш вихованець отримували лише позитивні емоції від спілкування один з одним