Пухлиною молочної залози прийнято вважати ті, що виходять за рамки допустимого збільшення, які характеризуються ущільненням та патологічним зростанням тканин молочних залоз тварини. Цілком очевидно, що найчастіше до пухлин молочних залоз схильні кішки, проте, трапляються випадки, коли і у котів (це близько 1% з усіх випадків) спостерігаються ущільнення в області молочних залоз.

Необхідно розрізняти новоутворення за їх типами:

  • доброякісні – до цієї категорії входять аденоми, кісти та інші пухлини, які не становлять жодної загрози для життя та здоров’я вихованця. Вони просто є, і їх потрібно спостерігати.
  • злоякісні – ті пухлини, які дають метастази і проростають у сусідні органи та тканини, вони є смертельно небезпечними.

До того ж, доброякісні пухлини можуть

згодом переростати й у злоякісні, тому, ми все-таки рекомендуємо як обмежуватися спостереженням, а й видаляти такі пухлини, доки вони не переросли на більш небезпечні. Що стосується злоякісних пухлин, то вони однозначно становлять загрозу для життя і здоров’я вашого вихованця, тому коливатися в даному випадку – видаляти пухлину або залишити – не варто. Вилучення такого новоутворення – це шанс Вашого вихованця на життя.

Якщо у Вашої тварини новоутворення молочної залози. Для встановлення точного діагнозу необхідно провести повне обстеження тварини та відібрати матеріал на гістологічне дослідження. Ця новоутворення підлягає видаленню хірургічно (унілатеральна мастектомія). Перед хірургічним втручанням слід обов’язково провести такі дослідження: рентген грудної порожнини на наявність метастазів у легенях у двох проекціях (R,L).

На даному рентгенологічному знімку ми бачимо метастазування новоутворення в легені, за такої картини оперативне втручання не проводиться – це IV стадія раку, але можливе проведення хіміотерапії.

Також проводиться УЗД черевної порожнини на наявність метастазів у внутрішніх органах, загальний та біохімічний аналіз крові (виключити анемії,

запальний процес, контроль роботи внутрішніх органів).

Мастектомія проходить у два етапи – спочатку видаляються молочні пакети з одного боку, через 1 місяць із другого. Також під час операції відбирається матеріал новоутворення, який надалі вирушає на гістологічне дослідження.

За всіма цими дослідженнями визначається стадія новоутворення з TNM класифікації, якщо 1-2 стадія досить оперативного лікування. На 3 стадії необхідне оперативне лікування та хіміотерапія. На 4 стадії оперативне лікування недоцільне, але має місце застосування хіміотерапії.

На даний момент розроблені схеми хіміотерапії і доступні в нашій клініці.

Важливо, щоб лікар онколог визначив стадію злоякісного утворення та спланував тактику лікування.

Тактика лікування різних пацієнтів може сильно відрізнятися.

З любов’ю до пацієнтів – з повагою до клієнтів.

Лікар-онколог ЦВП «Елітвет»
Корнишук Ксенія