Дермоїди являють собою доброякісні новоутворення, побудовані з клітин шкіри, шкірних залоз і волосяних фолікулів з шерстю, що росте з них. Дермоїди або дермоїдні кісти можуть розташовуватись у будь-яких органах та тканинах організму тварини, проте для їх виявлення необхідні спеціальні методи обстеження. Що стосується дермоїдів, що розташовуються в області ока, то їх неважко виявити при огляді собаки.


Причини утворення дермоїдів
Причиною формування дермоїдів є збій в ембріогенезі, тобто початковій стадії розвитку плода. У деяких порід собак (жорстокласних такс, вівчарок і сенбернарів) простежується успадкування дермоїдів за рецесивною ознакою. В інших порід собак спадкові причини поки що не доведені.
Де розташовуються дермоїди і як вони виглядають?
Дермоїди нерідко розташовуються на повіках і виглядають як потовщені ділянки шкіри, шесть у цих місцях може відрізнятися за кольором, довжиною та напрямом зростання від основного шерстного покриву повік. Дермоїди кон’юнктиви, являють собою ділянки шкіри з шерстю, що розташовуються на слизовій оболонці ока, вони можуть бути пігментовані так і не забарвлені. Дермоїди рогівки розташовуються на прозорій частині очного яблука, і є шматочком шкіри вкритий шерстю.
Чим небезпечні дермоїди?
Дермоїди повік нерідко призводять до деформації і завороту повік, а також псують зовнішній вигляд собаки. Дермоїди кон’юнктиви та рогівки викликають подразнення очного яблука та рогівки шерстю, що знижує зір, викликає кон’юнктивіт, кератит та виразки рогівки.
Що робити, якщо у собаки виявлено дермоїд?
Дермоїди видаляють хірургічним шляхом. Для видалення дермоїдів повік проводять шкірно-пластичні операції на повіках. Видалення дермоїду кон’юнктиви та рогівки здійснюють під операційним мікроскопом, використовуючи мікрохірургічну техніку. Операції з видалення не ускладнених дермоїдів проводять у плановому порядку, післяопераційний період становить 14 днів. Після видалення рогівки прозорість ока повністю відновлюється.
Лікар офтальмолог ЦВД «Елітвет»
Кошара Євгенія