Хламідіоз – інфекційне захворювання, що викликається хламідіями, облігатними внутрішньоклітинними паразитами. Ці бактерії виявлено у 200 видів теплокровних, риб, молюсків, амфібій, членистоногих.

Чи хворіють на них кішки та собаки? Так. Хламідіоз собак і кішок – досить поширене захворювання (проведені мною дослідження на базі діагностично-консультативного центру “Ветзвероцентр” показали, що хламідіями уражено 31,5% кішок та 18% собак з різними патологіями респіраторного та урогенітального трактів). Хламідіоз кішок дуже широко поширений за кордоном: у Японії він зареєстрований у 10% кішок з урогенетальними або респіраторними патологіями, у Канаді – у 35%, Німеччини – 65%, Франції – 49%, Бельгії – 25%, Великобританії – 21%, США – 47% та Швейцарії – 48%. Це пов’язано з наявністю неконтрольованого резервуару збудника інфекції в природі, що створює постійну загрозу виникнення захворювання, що проявляється кон’юнктивітами,

викиднями, безпліддям, народженням мертвого чи нежиттєздатного потомства. Крім того, хворі кішки стають джерелом збудника інфекції у людини.

Хламідіоз первинно вражає органи дихання, шлунково-кишковий тракт, слизову оболонку очей і абортами, що проявляються у дорослих особин, народженням слабкого нежиттєздатного молодняку, ураженням органів сечостатевої системи, кон’юнктивітами; у молодняку ​​запаленням легень, ураженням шлунково-кишкового тракту, артритами, енцефалітами, кон’юнктивітами та високою смертністю у перші дні життя. Передається хвороба повітряно-краплинним, контактним та статевим шляхами. Для лікування використовують антибіотики тетрациклінового ряду та фторохінолони, а також імуностимулятори. Вакцинопрофілактика хламідіозу собак та котів – перспективний напрямок, але нині на ринку України присутні комерційні вакцини лише для котів.