Всі операції в нашій клініці відбуваються лише за попереднім записом. У разі кастрації котів ми зробили виняток. Тобто, ви можете привезти до нас свою тварину будь-коли без дзвінка, хоча краще все-таки зателефонувати, щоб призначити день для кастрації. Деяким породам котам попередньо проводиться УЗД серця, крім уроджених серцевих патологій.

Перший етап — ви привозите свого кота до нас. Кіт повинен перебувати на голодній дієті мінімум 12 годин. Напувати кота можна лише водою, ні молоко, не кефір давати не можна. Ми повідомляємо вам про це по телефону (якщо ви заздалегідь зателефонуєте, щоб призначити день операції). Також по телефону ми з’ясуємо,

чи зроблена коту профілактична вакцинація від вірусних інфекцій. Рекомендовано, щоб кіт був щеплений відповідно до віку.

Другий етап — оформлення медичної картки. На вашого кота заводиться електронна медична карта, куди вносяться всі дані про тварину: стать, вік, прізвисько, привід звернення, щеплення, алергічні реакції тощо. Це потрібно для того, щоб при повторному зверненні до клініки будь-який лікар зміг швидко дізнатися всі необхідні відомості про тварину. Ця карта доступна з будь-якої нашої клініки, тобто, якщо вам зручніше відвідувати філію в Придніпровську, де немає вашого лікаря, то вся інформація про кота буде доступна. Ми, звичайно, щиро бажаємо вашим улюбленцям не хворіти, жити довго і без допомоги лікарів! Але все-таки є випадки, коли звертатися до лікаря необхідно, а саме: при вакцинації, якщо ви берете свого кота на дачу або в похід, при отриманні паспорта тварини, якщо ви їдете за кордон і берете свого улюбленця з собою, або при медичному огляді (диспансеризації), якщо ви зацікавлені в тому, щоб виявляти передумови до захворювання, якщо вони є, на ранній стадії розвитку, а не чекати появи самого захворювання.

Третій етап — клінічний огляд кота лікарем. Лікар дивиться, чи здоровий кіт, чи немає якихось симптомів нездужання. Це необхідно, тому що хірургічне втручання можливе, тільки якщо тварина здорова. Не рідкісні випадки, коли приносять кота на кастрацію, а при огляді лікар виявляє що ваш вихованець крипторх (тобто один насінник знаходиться не в мошонці). Кастрація таких котів здійснюється зовсім іншим способом. Наркоз і сама операція – це навантаження на організм. Відповідно при ослабленому організмі підвищуються ризики.
Після огляду лікар запитає вас про щеплення проти інфекційних захворювань. З дня вакцинації до операції має відбутися не менше одного місяця. Якщо ви зовсім не прищеплювали кота, лікар порекомендує спочатку вакцинувати кота, оскільки вакцинація є єдиним реальним захистом кота від вірусних інфекцій, на які він може захворіти на тлі зниження імунітету, а операція завжди призводить до його зниження.
Лікар запитає про алергічні реакції вашого кота. Це потрібно, щоб унеможливити непереносимість котом препаратів, які вводяться при анестезії. Уточнить, чи були раніше операції і чи наркоз використовувався вашому вихованцю.
Після цього, якщо кіт клінічно здоровий, і вся необхідна від власника інформація отримана, сам власник отримав відповіді на всі питання, що його цікавлять, він заповнює поінформовану згоду на операцію. Після чого, залишає кота в клініці та їде у своїх справах. Якщо власник хоче дізнатися про стан свого улюбленця, то він може зателефонувати до клініки, або безпосередньо до стаціонару, щоб переконатися, що з його котом все гаразд. Усі процедури оформлення займають 30 хвилин. Тобто, з моменту привезення кота до клініки і до моменту, коли власник залишає його та їде, минає півгодини. Погодьтеся, це не дуже багато!

Четвертий етап – підготовка кота до операції. Після того, як власник поїхав, кота переводять до стаціонару, де починають готувати його до операції. Проводять премедикацію: вводять заспокійливі та протиалергічні препарати, необхідні для максимально комфортного проходження операції. Підготовлений до операції кіт входить до наркозу «м’яко», без серйозних змін у роботі життєво важливих органів. Якщо у кота є індивідуальну непереносимість якогось препарату, про яку власник нічого не знав, то протиалергічні препарати, введені на етапі премедикації, виключають необхідність екстреної реанімації тварини.
Після введення всіх необхідних ліків проводиться обробка операційного поля у кота. Потім вступний наркоз. Кіт починає засипати, а лікар стежить за серцебиттям та диханням, перевіряє рефлекси.

П’ятий етап – кастрація кота. Щойно кіт заснув, його переводять у стерильну операційну, де й проходить кастрація.

Шостий етап — післяопераційний догляд за котом. Після закінчення операції, вашого улюбленця знову переводять до стаціонару, де він під наглядом лікаря виходить із наркозу. Час реабілітації у всіх котів різний. Воно коливається від 10 хвилин до 5 годин. Такий розкид викликаний індивідуальними особливостями кожного кота. Але середній час реабілітації становить від однієї до півтори години. При кастрації кота в клініці його повертають власнику лише після того, як кіт почав пересуватися.

Коли кіт приходить до тями і починає пересуватися по клітці, лікар стаціонару дзвонить власнику тварини, і повідомляє про те, що кота можна забирати. Узгоджує час, коли приїде власник. Забирати кота можна як відразу після дзвінка лікаря, так і ввечері після роботи, так і в будь-який зручний час до 23.00. Доки власник не приїхав, кіт перебуває у стаціонарі, в персональній клітці, під наглядом лікаря, в очікуванні улюбленого господаря. У деяких випадках підключаємо кисень, або використовуємо препарати для більш швидкого «виходу» з наркозу.

З любов’ю до пацієнтів – з повагою до клієнтів!!!