Для того, щоб утримання та догляд за морською свинкою не завдавали клопоту, звірятко не хворіло, прожило довге життя і приносило радість своїм господарям, обов’язково потрібно підготувати все необхідне для утримання тварини перед його придбанням. Необхідно заздалегідь дізнатися, чим годувати, як доглядати морську свинку і як її дресирувати. Привчання до господаря має таке ж значення, як і правильний утримання, і догляд морської свинки. Свинки – дуже товариські звірята, тому їм необхідно приділяти багато уваги. Якщо господар не може приділяти достатньо уваги вихованцю, то краще заводити відразу кілька свинок. У такому разі їм не буде нудно, але дол людини вони звикають гірше. Дівчата вживаються легше, ніж хлопчики, а якщо тримати парочку, необхідно контролювати

їхнє розмноження. При прирученні до людини важливо не злякати звірятка, бути якомога ласкавішим і спокійнішим, уникати різких рухів і гучних звуків. Якщо морську свинку купують для дитини, то їй обов’язково потрібно пояснити, як правильно поводитися з твариною, тому що діти часто лякають і травмують тварин.

Догляд та утримання морських свинок

Зазвичай морських свинок тримають у спеціальних клітинах досить великого розміру. Але при цьому щодня необхідно впускати звірятко на прогулянки кімнатою чи квартирою. Клітина повинна добре провітрюватися, але при цьому захищати від протягів. Підлога клітини покривається шаром тирси, товщиною 2-3 см. Тирса не повинна бути занадто дрібною, так як вона може потрапляти в дихальні шляхи. Тирсу треба регулярно міняти, інакше морська свинка буде погано пахнути, або почне смердіти, якщо міняти настил дуже рідко. Часто такі проблеми виникають, якщо за твариною стежать діти, тому важливо їх навчити, як доглядати за морською свинкою, щоб не було запаху. Для цього потрібно поспостерігати яку частину клітки звірятко вибрало для своїх потреб, і помістити туди окрему ємність з тирсою. Якщо цю ємність чистити щодня, то решту клітини можна буде чистити рідше. Місце для клітини потрібно вибрати світле, тепле, подалі від протягів, але не можна ставити біля батарей чи під відкритим сонцем. У клітці має знаходитися годівниця, напувалка та будиночок для відпочинку. Щотижня необхідно робити генеральне прибирання, раз на три дні міняти настил, і щодня чистити годівницю та напувалку.

Годування морських свинок

Корм та вітаміни для морських свинок мають бути високої якості. Насамперед у свинки має бути гарне сіно в необмеженій кількості. Свіже сіно давати не можна, воно має просушитися щонайменше 1,5 місяці. Те, що їдять морські свинки в природі не завжди можна знайти в міських умовах. В основному це стосується трав, які є джерелом багатьох вітамінів, наприклад подорожник, деревій, конюшина. Але деякі рослини можуть бути отруйними і небезпечними для життя, особливо паслін, чистотіл, гірчиця польова, жовтець їдкий,

боліголов. Також небезпеку можуть і домашні рослини. Харчування має складатися з твердого та зеленого корму. До твердого корму належать злаки, зерна вівса, гілочки верби, ялини, осики. Зелений корм – це морква, огірки, буряк, капуста броколлі, яблука, всі види салату, петрушка, селера. Кожна свинка може мати свої переваги, тому бажано спостерігати, чим харчуються і що люблять морські свинки, і враховувати це під час годування. Але при цьому не можна, щоб свинка переїдала, також обережно потрібно додавати в раціон білокачанну капусту, оскільки вона може викликати здуття кишечника. У процесі еволюції свинки втратили здатність синтезувати вітамін С, тому слід стежити, щоб цей вітамін був у кормі, чи додавати у питну воду. Іноді свинки поїдають свій послід, що не повинно викликати занепокоєння – таким чином вони отримують вітаміни, які не засвоюються при первинному перетравленні їжі.
Завдяки невибагливості морських свинок у утриманні, догляді та годівлі, ці звірята завоювали велику популярність, як домашні тварини по всій планеті.

Спеціаліст з дрібних та екзотичних тварин ЦВД “Елітвет”
Борщинська Катерина Юріївна